Yaşam

Kocaeli Büyükşehir Polis Adayı Gençleri POMEM Sınavına Hazırlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin POMEM kursları polis olmak isteyen gençlerin umudu oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) sınavları için açtığı ücretsiz spor ve özel yetenek kursları Kocaeli’deki polis adaylarına hizmet veriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz Spor Özel Yetenek Kurslarında Kocaeli’de çok sayıda genç POMEM fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanıyor.

SINAVLARA EĞİTİMLERLE HAZIRLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü, 21 Kasım’da İzmit Atletizm Pisti’nde başlayan ve 19 Aralık’ta parkur çalışmasıyla devam eden parkurda 144 kursiyeri sınava hazırlıyor. 3 gruba ayrılan kursiyerler, birer saatlik eğitimlerle sınavlarda başarılı olmaları için alanında uzman dört eğitmen tarafından eğitiliyor.

POLİS OLMAK İSTEYEN GENÇLER
Polis olmak isteyen gençler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kurslarda POMEM sınavlarına profesyonel olarak hazırlanıyor. POMEM kursundan Polis Mesleki Eğitim Merkezi yetenek sınavlarına girmek isteyen polis adayları yararlanmaktadır. Kurslarda kondisyon, esneme çalışmaları, sınav ve mekik çalışmaları yapılmaktadır. Diriliş ve uyum egzersizleri ile kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları yapılmaktadır.

ZORLAMADAN BAŞARIYA ULAŞMAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Vezirçiftliği Spor Salonu’nda sınavların yapıldığı parkurların birebir örnek özelliklerini oluştururken, öğrenciler de sınavlarda karşılaşacakları parkurlar gibi özel hazırlanan bu parkurlarda yetenek sınavına hazırlanıyor. Pistlerde çıkışların ve fotosel bitiş zamanlarının ölçümleri de yapılarak gençlerin sınava uyum zorluğunun üstesinden gelmesi sağlanıyor. Polis adayları sınava girecekleri parkuru bildikleri için zorlanmadan başarıya ulaşıyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu