Haber

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde yangın kontrolü

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, 15 Nisan’da açılışı yapılacak olan şehir hastanesinde yangın tedbirlerini denetledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri kontrollerini sürdürüyor. Kısa süre önce hasta kabulüne başlayan Kocaeli Şehir Hastanesi, Büyükşehir İtfaiyesi tarafından denetlendi. Yapılan kontrollerde yangın tedbirlerine uyulmasına dikkat edildi.

ŞEHİR HASTANESİNDE MUAYENE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kontrol ekipleri, geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başlayan ve 15 Nisan Cumartesi günü resmi açılışı yapılacak olan Kent Hastanesi’nin yangın güvenlik sistemlerini denetledi.

YANGIN ÖNLEMLERİ

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen kontrollerde yangın merdiveni, yangın dolapları, yangın söndürücüler ve binaların yangından korunmasına ilişkin yönetmeliğin öngördüğü diğer yangın önlemlerinin uygunluğuna dikkat edildi. Mühendislik ve yangınla mücadele konusunda uzmanlaşmış teknik kadrolardan oluşan kontrol ekibi, işletmelerdeki yangın sistem ve ekipmanlarının işlerliğini denetler. Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen denetimler kapsamında bu yıl 256 ticari amaçlı 241 sanayi binası denetlendi. Kontrol grupları son olarak ilimizde bulunan Kent Hastanesi’nin yangın güvenlik sistemlerini kontrol etti. Devam eden denetim çalışmaları kapsamında ilimizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları önümüzdeki günlerde denetime tabi tutulacak.

UYUM RAPORU

Tesis ve işletmelerde yapılan kontrollerde fiziki önlemlere ek olarak, çalışanın işyerindeki mevcut yangın önlemleri hakkında bilgi sahibi olup olmadığına ve bu önlemlerin nasıl etkinleştirileceğine de dikkat edilir. Yeni yasal düzenleme ile AFAD veya itfaiye tarafından çalışanlara yangın eğitimi verilebiliyor. Yangın güvenliğinin sağlanması ve sürdürülmesine yönelik kontrol süreci, proje aşamasından başlar ve tesis veya işyerinin açılış aşamasında ruhsatlandırma süreçlerinde verilen uygunluk raporu ile devam eder.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cizre.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu